پکیج شوفاژ زمینی

این پکیج دارای مخزن است. پکیج شوفاژ زمینی نسبت همه مدل دیواری آن راندمان کمتری دارد. از این پکیج معمولا در دیواری سنگین استفاده می شود. درون پکیج معمولا از دیگ های چدنی و مشعل هایی با ظرفیت بالا استفاده می شود.

پکیج شوفاژ زمینی یک سیستم گرمایشی و یا سرمایشی است که در زیرزمین نصب می‌شود. این سیستم با استفاده از لوله‌هایی که در زیر زمین قرار دارند، هوای گرم یا سرد را از زیر سطح زمین به داخل ساختمان منتقل می‌کند. به عبارت دیگر، در پکیج شوفاژ زمینی، از گرمایش یا سرمایش خاک و زیرزمین برای تأمین هوای داخل ساختمان استفاده می‌شود.

پکیج شوفاژ زمینی در فصول سرد سال می‌تواند از حرارت خاک و در فصول گرم نیز می‌تواند از خنکی خاک استفاده کند. این سیستم باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه‌های گرمایش و سرمایش در مقایسه با سیستم‌های معمولی می‌شود.

پکیج شوفاژ زمینی
پکیج شوفاژ زمینی

تفاوت پکیج شوفاژ زمینی و دیواری

پکیج‌های زمینی و دیواری دو نوع سیستم گرمایشی هستند که از یک مبدل حرارتی برای تولید گرما استفاده می‌کنند، اما در نحوه نصب و عملکرد آن‌ها تفاوت‌هایی وجود دارد.

به طور کلی، پکیج شوفاژ زمینی به دلیل نصب در زیر زمین، نیاز به فضای بیشتری دارد و هزینه نصب آن نیز بیشتر است. اما این پکیج برای گرم کردن فضاهای بزرگ، باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود. در مقابل، پکیج دیواری برای فضاهای کوچک مناسب است و نصب آن نیز ساده‌تر و هزینه نصب آن کم است.

مزایا و معایب پکیج شوفاژ زمینی

پکیج زمینی یکی از سیستم‌های گرمایشی است که در اکثر مناطق جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این سیستم، یک شبکه لوله‌هایی با استفاده از لوله‌های پلاستیکی یا فلزی در زیر سطح زمین نصب می‌شود و گرمایی که توسط یک دستگاه گرمایشی تولید می‌شود، از طریق این لوله‌ها به سطح زمین منتقل می‌شود. در ادامه به بررسی مزایا و معایب این سیستم می‌پردازیم:

مزایا

  1. صرفه‌جویی در مصرف انرژی: یکی از بزرگترین مزایای پکیج زمینی صرفه‌جویی در مصرف انرژی است. در این سیستم، گرمای مورد نیاز برای گرم نگه داشتن فضای داخلی از طریق سطح زمین به فضای داخلی منتقل می‌شود، که باعث کاهش مصرف سوخت و کاهش هزینه‌های گرمایش می‌شود.
  2. توزیع یکنواخت گرما: در پکیج زمینی، لوله‌ها در زیر سطح زمین نصب می‌شوند و این باعث توزیع یکنواخت گرما در سطح اتاق می‌شود. این بدان معناست که هیچ نقطه‌ای در سطح اتاق به صورت قابل ملاحظه‌ای گرمتر یا سردتر از نقاط دیگر نیست.
  3. عدم نیاز به فضای خاص: برخلاف سیستم‌های دیگری که برای نصب نیاز به فضای خاصی دارند، پکیج زمینی به فضای خاصی نیاز ندارد. این باعث می‌شود که نصب آن برای بیشتر افراد به راحتی امکان ‌پذیر باشد.

معایب پکیج شوفاژ زمینی

محل نصب پکیج دیواری و زمینی

برای نصب پکیج دیواری، بهتر است در محلی که دیوارها دارای قابلیت پایداری و استحکام کافی هستند، نصب شود. همچنین باید به موقعیت                  آسانسور و خطوط لوله‌کشی توجه شود.

در هر صورت، نصب پکیج بهتر است توسط کارشناسان و با توجه به شرایط فضایی و محیطی صورت پذیرد.برای نصب و تعمیر پکیج خود می توانید با سرویسکاران ما در مجموعه گرما سیستم تماس بگیرید.

منبع انبساط به کار رفته در پکیج شوفاژ زمینی

منبع انبساط به کار رفته در پکیج شوفاژ زمینی، معمولاً یک تانک آب یا یک تانک بازدارنده است که برای تعویض حرارت با هوای خارج از سیستم استفاده می شود. این منبع انبساط به طور معمول به صورت یک قطعه دوار در قسمت بالای تانک آب یا بازدارنده قرار دارد .

در مواقعی که دمای آب در داخل تانک بیشتر از حد مشخصی می شود، آب به بالا می رود و از طریق منبع انبساط با هوای خارج از سیستم تعویض حرارت می شود. بعد از تعویض حرارت، آب به تانک بازمی گردد و دوره انبساط و ترکیب دوباره تکرار می شود.

تعمیر پکیج شوفاژ زمینی

تعمیر پکیج شوفاژ زمینی به علت مشکلات مختلف ممکن است لازم باشد. در ابتدا، شما باید به یک تکنسین یا کارشناس حرفه‌ای مراجعه کنید تا دلیل اصلی مشکل شناسایی شود. اما در کل، برخی از مشکلات شایعی که با پکیج شوفاژ زمینی ممکن است روبرو شوید، شامل موارد زیر می‌شوند:

۱- نشتی در شیر آب و شیر گاز ۲- اختلال در سیستم اتصالات ۳- خرابی در شیرهای پرشو ۴- خرابی در سوئیچ‌ها و ماشین زمانی ۵- اختلال در برد الکترونیکی ۶- خرابی در پمپ‌های آب و گاز

برای تعمیر پکیج شوفاژ زمینی، بهتر است که از یک تکنسین یا کارشناس تعمیرات مجرب استفاده کنید. آنها می‌توانند مشکلات را شناسایی کنند و در صورت نیاز قطعاتی که باید تعویض شوند را تعمیر کنند یا جایگزین کنند. همچنین، شما می‌توانید با رعایت نکات ایمنی، تمیز نگه داشتن پکیج شوفاژ و تعویض فیلترهای هوا و آب، از بروز مشکلات بعدی جلوگیری کنید. برای تعمیر پکیج خود می توانید روی تکنسین خبره گرما سیستم حساب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *